www.svedsketanky.cz

  • •Zvětšit velikost písma•
  • •Výchozí velikost písma•
  • •Zmenšit velikost písma•

Motor T6 získal ocenění Ward's 10 Best Engines Award

Ve skutečnosti je motor T6 o 17 procent úspornější než motor V8. Kromě sportovního sedanu S60 je přeplňovaný motor T6 v modelovém roce 2011 nabízen také pro Volva S80, XC60 a XC70.
„Motor T6 v nové S60 je prostě nejlepší motor, jaký Volvo kdy vyrobilo,“ poznamenal Doug Speck, prezident a generální ředitel Volvo Cars of North America, LLC. „Je silný, má hladký chod a vyznačuje se nízkou spotřebou. Jsme poctěni, že redakce magazínu Ward's motor T6 zařadila mezi 10 nejlepších motorů pro rok 2011.“

„Motor T6 v nové S60 je prostě nejlepší motor, jaký Volvo kdy vyrobilo“

Lze říci, že hlavním cílem rozsáhlých změn motoru T6, který byl poprvé představen v roce 2009 v crossoveru XC60, bylo co nejlépe vyvážit výkon a spotřebu paliva tak, aby byl co nejšetrnější k životnímu prostředí. Inženýři společnosti Volvo se zaměřili především na snížení vnitřního tření, zvýšení výkonu a snížení spotřeby.
Motor T6 má vylepšené vačky ventilů, které jsou potaženy vrstvou karbonového materiálu s vysokou tvrdostí (Diamond Like Carbon - DLC). Karbonová struktura je mimořádně tvrdá a má samomazné vlastnosti. DLC povrch snižuje tření vačkového hřídele, snižuje spotřebu a prodlužuje životnost motoru.
K vyššímu výkonu, nízké spotřebě, lepším vlastnostem při studeném startu a delší životnosti přispívají také nové svíčky Denso Super Ignition Spark Plug. Ke snížení tření, spotřeby a zvýšení výkonu motoru T6 přispívají i leštěné vačkové hřídele.
Společnost Volvo Cars také vyvinula nový software řídicí jednotky, který byl optimalizován z hlediska snižování spotřeby. Nový software získala i šestistupňová automatická převodovka Geartronic, která nyní nabízí nový režim „Sport“. V režimu „Sport“ převodovka změní způsob řazení a přeřazuje ve vyšších otáčkách, aby bylo možné plně využít potenciál motoru.
Mezi další vylepšení patří nová ložiska klikového hřídele a napínák řemenu pro pohon dalších agregátů vyznačující se nižším třením či hliníkové pouzdro vodního čerpadla – vše navrženo s ohledem na snížení spotřeby.
Společnost Volvo Cars si cenu převezala na banketu u příležitosti soutěže Ward's 10 Best Engines, který se konal 12. ledna 2011 v Renaissance Center Marriott v Detroitu, MI.
Zdroj: www.volvocars.com